še ni naslova, Velika nagrada FBS 2019

Strokovna žirija 54. Festivala Borštnikovo srečanje (v sestavi Uršula Cetinski, Andreja Kopač, Aldo Milohnić, Dora Ruždjak Podolski, Giorgio Ursini Uršič) je Veliko nagrado FBS za najboljšo uprizoritev podelila uprizoritvi še ni naslova v režiji Tomija Janežiča in v produkciji Slovenskega mladinskega gledališča

Iz utemeljitve:

Predstava še ni naslova izkazuje izjemno moč gledališča danes. Gre za intenzivno, deset ur trajajočo stvaritev, ki zaradi izjemnosti vseh gledaliških elementov in visoke koncentracije vztrajno tke vezi med igralci in gledalci in je zapeljiva ne le zato, ker se razgali, ampak tudi zato, ker nam pokaže, kako se razgali. Predstava se izkaže za gledališki čudež, za doživetje v polnem pomenu besede, ki ni ustvarjeno na način prevare očesa, ampak nasprotno, z globokim uvidom v posameznika in družbo.

Tomi Janežič je prejel nagrado Festivala Borštnikovo srečanje za najboljšo režijo:

Režiser Tomi Janežič s predstavo še ni naslova ustvari kompleksno režijsko in dramaturško strukturo, ki je hkrati oboje, proces in stvaritev, ki temelji na različnih gledaliških tehnikah in metodah psihodrame. Vzporedno prepletanje besedila dramatičarke Simone Semenič z individualnimi zgodbami ustvarjalcev pripelje do zlitja mnoštva glasov v polifonično celoto, ki je nastajala več kot leto dni in izkazuje dosežke onkraj običajnih gledaliških praks.

Stane Tomazin je prejel nagrado Festivala Borštnikovo srečanje za igro:

Stane Tomazin v predstavi še ni naslova pokaže izjemen igralski razpon. Ubesedi lik antijunaka, odrskega delavca, ki stopi v ospredje po ovinkih, v premorih, ki jih razvije v medigre, v katerih nastopi kot homo ludens z igrivo, duhovito mešanico veselja in žalosti. Gledališki marginalec tako postane protagonist uprizoritve, ki z razvojem lastnega lika hkrati vpelje kontrapunkt vsem drugim likom in omogoči demontažo gledališkega ustroja.

Matej Recer je prav tako prejel nagrado Festivala Borštnikovo srečanje za igro:

Matej Recer v predstavi še ni naslova prepričljivo in neposredno vzpostavi kod deseturne uprizoritve. Njegove zgodbe postajajo naša skupna doživetja, saj z njimi ustvarja občutek gledalčeve premestitve v Matejev prostor in čas. Pri tem vzpostavlja edinstveno razmerje med pričevalcem in hkrati interpretom in na preprost način doseže visoko raven verjetnosti vsebin, o katerih pripoveduje in s katerimi ustvarja pristno gledališko izkušnjo.

Anja Novak je prejela nagrado Festivala Borštnikovo srečanje za mlado igralko:

Anja Novak v predstavi še ni naslova izkazuje način igre, ki deluje prepričljivo prav s kombinacijo krhkosti in čustvene neposrednosti ter s silovitostjo igralske izraznosti. Ves čas predstave je hkrati v vlogi in onkraj nje, pri čemer vzpostavi edinstveno ravnotežje, v katerem ni ničesar premalo in ničesar preveč. Z vztrajanjem pri ženski krhkosti izkazuje tenkočutnost in suverenost, ki se nam vse do konca uprizoritve odkriva ‒ in na novo razkriva.

Mladinsko gledališče | še ni naslova

Petra Tanko: še ni naslova (Radio Slovenija, 07. 10. 2018) | Melita Forstnerič Hajnšek: Trenutek dolg cel dan (Večer, 09. 10. 2018) | Rok Bozovičar: Kritika predstave Simone Semenič - še ni naslova: Naj še traja! (Dnevnik, 10. 10. 2018) | Igor Bratož: Deseturna predstava o Janezu in zlorabljenih ženskah (Delo, 8. 10. 2018) | Izak Košir: Simona Semenič: še ni naslova, Slovensko mladinsko gledališče (Mladina, 04. 01. 2019) | Vesna Milek: Portret režiserja, ki še nima naslova (Delo, 27. 10. 2018) | Ajda Bračič: Simona Semenič: še ni naslova (Koridor, 21. 3. 2019) | Gregor Butala: Tomi Janežič, gledališki režiser: Vsake predstave ni mogoče strpati v isti časovni format (Dnevnik, 16. 10. 2018) | Z igralci o predstavi: še ni naslova, oddaja Oder (RTV SLO, 16. 10. 2018) | Tajda Lipicer: O uprizoritvi še ni naslova ali hiperkontrolirana improvizacija: Intervju z Nedo Rusjan Bric (Koridor, 10.12.2019)

E-razstava Borštnikovo srečanje 2011 (Bartleby, pisar, Velika nagrada FBS 2011) | E-razstava Borštnikovo srečanje 2012 (Nevihta, Velika nagrada FBS 2012) E-razstava Borštnikovo srečanje 2013 (Ponorela lokomotiva, Velika nagrada FBS 2013) | E-razstava Borštnikovo srečanje 2014 (Svatba, Velika nagrada FBS 2014)  | E-razstava Borštnikovo srečanje 2015 (Hedda Gabler, Velika nagrada FBS 2015) | E-razstava Borštnikovo srečanje 2016 (Učene ženske po motivih Molièrovih Učenih žensk, Velika nagrada 2016) | E-razstava Borštnikovo srečanje 2017 (Nemoč, Velika nagrada 2017) | E-razstava Borštnikovo srečanje 2018 (6, Velika nagrada FBS 2018)